Wyroby hutnicze Mielec

Produkcja wyrobów hutniczych w Mielcu i Bochni

Ze względu na to, że Mielec stanowi jeden z największych w Małopolsce ośrodek przemysłowy, współmiernie z nim rozwija się hutnictwo.

Huty we współpracy ze skupami złomu lub bezpośrednio, odbierają od przemysłowców zurzyty surowiec w postaci maszyn, elementów konstrukcji stalowych, przewody miedziane i inne. Z tych elementów wytwarzane są wyroby hutnicze różnego typu jak: blachy, rury, pręty, kształtowniki i inne. Wyżej wymienione elementy konstrukcyjno - instalacyjne wytwarzane są, pod wpywem działania wysokich temperatur. Taki stop różnego typu metali, jest dużo trwalszy, odporny na zginanie, łamanie i działanie czynników atmosferycznych. Bochnia pod względem przemysłowym jest dużo mniej rozwinięta niż Mielec, chociaż i tutaj nie brakuje małych zakładów związanych z tego typu działalnością.

W Bochni można łatwo zaobserwować, jakie surowce się złomuje, są to na ogół stare pralki, lodówki, grzejniki i w dużej części samochody. Nie są to typowe elementy produkcji na skalę przemysłową ale raczej, pozostałości po remoncie czy rozbiórce domu. Proces pozyskiwania wyrobów hutniczych wygląda identycznie jak w Mielcu czy Tarnowie z tym, że Bochnia posiada własną hutę "Stalprodukt" z której, usług korzysta.

Blacha trapezowa jako wyrób hutniczy rury miedziane cięte na wymiar Wyroby hutnicze z Tarnowa